Birleşme ve Devralma İşlemleri

İstanbul’da faaliyet gösteren Fırat Gültekin & Partners Avukatlık Bürosu; çözüm ortaklarına iç ve dış yatırımcılara şirket satın almaları ve birleşmeleri konularında çeşitli hizmetler sağlamaktadır. M&A konularında avukatlarımız, müvekkillerimizin finansal, stratejik, operasyonel ve diğer hedeflerini analiz ettikten sonra ihtiyaç duydukları her türlü hukuki desteği sahip oldukları kurumsal bakış açısı ile Birleşme ve Devralma konusunda hizmet sunmaktadır.

Büromuz; varlık satışı, hisse ve pay satışı, tersine hisse işlemleri, ön alım hakkı kullanımları, satış vaadi işlemleri ve opsiyonların kullanılması, kaldıraçlı hisse alımı işlemleri, çalışan hisse opsiyonlarına ilişkin işlemler, melek ve girişim sermayesi yatırımları, stratejik ortaklıklar ve ortak girişimler ve benzeri çok çeşitli yatırım işlemlerinde danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Ayrıca müvekkillerimize sermaye yatırımı kabulü, borçlandırma ve tahvil işlemleri ile finansman desteği sağlanması gibi konularda da hizmetler sunmaktayız.

Birleşme ve Devralmalar kapsamında, bunlar dışında, hisse devir sözleşmelerinin ve diğer devir işlem evrakının hazırlanması, görüşülmesi ve yürürlüğe konulması, birleşme, bölünme veya satın alma öncesi ve sonrası hukuki ve bürokratik tüm işlemlerin yapılması ve işlem kapanışlarının sağlanması ve müvekkil şirketlerin ihtiyaç duyduğu benzeri tüm konularda da kendilerine danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmaktayız.

2005 yılından bugüne değin İstanbul’da faaliyet gösteren ve yerli ve yabancı müvekkillerine kaliteli, yenilikçi, etkili ve faydalı çözümler sunan Fırat Gültekin & Partners Avukatlık Bürosu’na ve Birleşme ve Devralma Avukatı kadromuza ulaşmak, daha detaylı bilgi almak ve referanslarımız için lütfen iletişim sayfamızı ziyaret ediniz.