Berrin Bostan
AVUKAT

Berfin Bostan

Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2020 yılında mezun olan Berfin Bostan 2022 yılında Fırat Gültekin & Partners Avukatlık Bürosu bünyesine avukat olarak katılmıştır.

Üniversite eğitimi sırasında Anayasa ve İnsan Hakları Hukuku alanlarında çeviri, bilgilendirme ve gönüllülük hareketleri gibi aktivitelerde bulunmuş, bireysel başvurunun fikri temeli ve etkili kılınması konularında Anayasa Hukuku Anabilim Dalında önemli roller üstlenmiştir. Fakülteden onur öğrencisi olarak mezun olmasının ardından İstanbul’da mukim çeşitli kurumsal ofislere, Vergi Hukuku, İcra İflas Hukuku departman yöneticiliği, operasyon şefi ve kapsamlı hukuki danışmanlık görevleriyle katkıda bulunmuştur. Berfin Bostan 2022 yılında Fırat Gültekin & Partners Avukatlık Bürosu bünyesine katılmış olup Davalar Biriminde avukat olarak çalışmaktadır.

Özel uzmanlık alanları ise; Damga Vergisi ve Gelir Vergisinden Doğan Uyuşmazlıklar, Kamu İhale Hukuku Mevzuatından Doğan Uyuşmazlıklar, Vergi Hataları, İdari İşlemlere İlişkin İptal ve Tam Yargı Davalarının Yürütülmesi, İşçi ve İşveren Uyuşmazlıklarının Çözümü, Sözleşmeler Hukuku Ve İnsan Hakları Hukukudur.

Eğitim
Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi – 2020

Çalışma Alanları
Vergi Hukuku, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, İdare Hukuku, İnsan Hakları Hukuku, Borçlar Hukuku

Yabancı Diller
İngilizce, Farsça